Stephen Hawking için bu sefer helva dağıttılar!

Stephen Hawking için bu sefer helva dağıttılar!

14 Mart 2018 tarihinde hayatını kaybeden ünlü İngilizce Fizikçi Stephen Hawking için İzmir’de helva dağıtıldı!

Geçtiğimiz haftalarda uzun süredir ALS hastası olan ve bilime sayısız katkısı olan ünlü İngilizce Fizikçi Stephen Hawking için İzmir’de lokma dökülmüştü. İzmir, bir kez daha insanları şaşırtmayı başardı ve Stephen Hawking için İzmir’de bu sefer helva dağıttılar. Bornova Gençlik Futbol Kulübü binasının önünde, “Stephen Hawking Ruhuna Fatiha” yazılı afiş asılarak vatandaşlara helva dağıtıldı.

Vatandaşlar, helvanın kimin için dağıtıldığını sordu ve aldıkları cevaptan sonra şaşkınlıklarını gizleyemediler. Hatta, bazı vatandaşlar onu tanımadıklarını fakat helva dağıtılıyorsa iyi bir insan olduğunu tahmin ettiler.

Bornova Gençlik Futbol Yatırımları A.Ş. Başkanı Sezai Öncül, “Bizim kulübümüzün bazı ilkeleri var, hem bilime hizmet etmiş hem ülkesine hizmet etmiş spor ve diğer alanlardaki kişileri anmak istiyoruz. Çocuklarımıza da sporun sadece futbol olmadığını başka şeylerde olduğunu bu vesileyle aktarmak istiyoruz. Hawking, Einstein’dan sonra en büyük ikinci bilim adamı sayılıyor. Farklı bir yapısı var bugüne kadar keşfettikleri, teorileri bugün de bundan sonraki nesillere de çok faydası olacak. Böyle bir yönü olduğu içinde bunu yapmayı düşündük.” açıklamasında bulundu.

Emre Gökgedik

Teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı kendine ilke edinen Emre Gökgedik, Emrenom.com’da yazılarını paylaşıyor. Bunun yanı sıra, yazılımla da yakından ilgileniyor ve bu alanda da çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

Bir cevap yazın

KAPAT