Stephen Hawking için lokma döktüler!

Stephen Hawking için lokma döktüler!

Geçtiğimiz günlerde 76 yaşında, hayata gözlerini yuman Stephen Hawking için fizik tedavi uzmanı Alpaslan Bilen İzmir’in Karaburun ilçesinde lokma döktürdü. Lokmalar Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara dağıtıldı.

Aynı zamanda, vatandaşlara ünlü fizikçi Hawking’in çalışmaları hakkında bilgiler de verildi. Bilen, “Ben fizik tedavi uzmanıyım, mesleki olarak yakınlığımız var. Böyle bir insanın hayatını kaybetmesiyle dünyanın bir ışığı söndü, geriye kitapları kaldı. Onu anmak için vatandaşların da bu insanın yaptığı çalışmaları bilmesi amacıyla lokma döktürdüm.” açıklamalarında bulundu.

Bilim dünyasına sayısız katkılarda bulunan, ünlü fizikçi Stephen Hawking, 14 Mart 2018’de bir motor nöron hastalığı olan ALS hastalığıyla verdiği mücadelesinden sonra 76 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Emre Gökgedik

Teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı kendine ilke edinen Emre Gökgedik, Emrenom.com’da yazılarını paylaşıyor. Bunun yanı sıra, yazılımla da yakından ilgileniyor ve bu alanda da çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

This Post Has 2 Comments

  1. Admin teletabiler hakkında ne düşünüyorsun?

    1. Severiz..

Bir cevap yazın

KAPAT