Anneler gününde alınabilecek teknolojik hediyeler!

Anneler gününde alınabilecek teknolojik hediyeler!

Anneler gününe yalnızca bir hafta kalmışken, eğer siz de hediye arayışı içerisindeyseniz bu ürünler tam size göre. Anneler günü evrensel bir gün olsa da, bazı ülkelerde anneler gününün kutlandığı günler fark edebiliyor fakat bizim ülkemizde 13 Mayısta kutlanıyor. Bu anneler gününde de yani Pazar günü, annenizin başına yeni bir icat çıkarmak istemez misiniz?

1.Akıllı Bitki Takip Sensörü

akıllı bitki sensörü

Yaklaşık 50, 60 TL civarı bir fiyat aralığında satılan bu akıllı bitki takip sensörlerine, bitki ve çiçek yetiştirmeyi seven anneler bayılacak. Bu sensörün siyah kısmını toprağın altına yerleştirdikten sonra akıllı telefonunuzun Bluetooth teknolojisiyle eşleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında cihaz size toprağın nem, sıcaklık ve besin durumunu, bitkinin aldığı ışık değerlerini gösteriyor.

2.Güneş Kavanozu

güneş kavanozu

60 TL ile 70 TL gibi bir fiyat aralığına sahip olan güneş kavanozları tıpkı ismi gibi çalışıyor. Bu ürünün içerisindeki solar panelli pil, güneş ışığını enerji olarak depoluyor. Yaklaşık 3 saatte şarj olup, 5 saat kullanım süresi sunuyor. Aynı zamanda su geçirmez özelliği ve yaydığı yumuşak ışık özelliğini de söylemeden geçmemeliyiz.

3.Akıllı Bileklik ve Akıllı Saat

akıllı bileklik

100 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlarla satın alabileceğiniz bu tür akıllı bileklik ve saatlerle bu anneler gününde annenizi mutlu etmek çok basit. Ayrıca, satın alacağınız ekstra pembe renkli kordonlarla bu bileklikleri ve saatleri çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Genel itibariyle akıllı bileklik ve saatler; adım sayabilir, kalori hesaplayabilir hatta uykuyu bile takip edebilir.

4.Çay ve Kahve Makineleri

kahve-makinesi

50 TL ile 500 TL arasındaki fiyatlarda bulabileceğiniz çay ve kahve makineleriyle annenizi büyük bir yükten kurtaracaksınız. Kalitesi ve özelliklerine göre fiyatları değişen bu makineleri kullanarak her türlü çay ve kahveyi kısa sürede yapabilirsiniz.

5.Akıllı LED Masa Lambaları

akıllı led masa lambası

200-250 TL civarı bir fiyata bulabileceğiniz bu ürünler kitap okumayı seven anneler için muhteşem bir hediye. Görmeye alışkın olduğumuz masa lambalarına nazaran, gerçekten çok sade ve şık bir görünüme sahip bir akıllı masa lambası. Masa lambasının akıllısı olur mu demeyin! Olur.

Bu akıllı led masa lambalarıyla ışığın tonunu ve şiddetini ayarlayabiliyor, çeşitli modlarda çalıştırabiliyorsunuz. Ayrıca, belirli bir süre sonra kapanarak gözü dinlendirme gibi özelliklerini de eğer isterseniz kullanabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde bu ürünü de, kendi uygulamasını indirip kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda, 2-6 Watt arası çok az denilebilecek seviyede güç tükettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Emre Gökgedik

Teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı kendine ilke edinen Emre Gökgedik, Emrenom.com’da yazılarını paylaşıyor. Bunun yanı sıra, yazılımla da yakından ilgileniyor ve bu alanda da çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

Bir cevap yazın

KAPAT