Apple’dan köstebeklerine operasyon!

Apple’dan köstebeklerine operasyon!

Teknoloji devi Apple, içerisinde bulunan köstebeklere operasyon düzenlendi!

Geçtiğimiz günlerde Apple, gelecek yıl için hazırlanan yeni yazılım sürümlerinin özel notlarını ve ürünlerle ilgili teknik detaylı bilgileri sızdırdığını tespit ettiği 12 çalışanını tutukladı ve kovduğu diğer çalışanları içinde sert bir uyarı metni yayınladı.

Apple, “Bu çalışanlarımız yalnızca kovulmadı. Bu sızdırmalar yüzünden, aynı zamanda hapis cezası, büyük para cezaları gibi federal suç hükümleriyle karşı karşıyalar.” açıklamasında bulundu. Ayrıca bu çalışanlarının farklı bir şirkette iş bulmalarının da zor olacağını dile getirdi.

2018’in başlarında, yeni güncellemeler hakkında konuşulacak özel toplantının detaylarını sızdıran bir çalışanı tutuklanmıştı. Yine geçen yıl, 9to5mac isimli internet sitesine iPhone X, iPad Pro ve Airpods hakkında bilgi sızdıran çalışanlar da tutuklanmıştı.

Şirketin artık bu kendi içerisindeki sorunun çözüme varmasını sağlamak için gösterdiği sert tavır caydırıcı seviyelere gelmiş gibi görünüyor.

Emre Gökgedik

Teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı kendine ilke edinen Emre Gökgedik, Emrenom.com’da yazılarını paylaşıyor. Bunun yanı sıra, yazılımla da yakından ilgileniyor ve bu alanda da çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

This Post Has 5 Comments

  1. Perfect!

    1. Teşekkürler. 🙂

  2. Bi idam etmedikleri kalmış

    1. -Bu sefer güldürmedi 😀

  3. KARDEŞİM ÇOK GÜZEL OLMUŞ BİR GÜN SAN ANDREAS HAKKINDA YAZINI BEKLERİM

Bir cevap yazın

KAPAT