Çin’in Tiangong-1 isimli uzay istasyonu düştü!

Çin’in Tiangong-1 isimli uzay istasyonu düştü!

Çin’in 2016’dan beri kontrolden çıkmış olan Tiangong-1 isimli dev uydusu nihayet tekrardan TSİ tarafından verilen bilgilere göre, 03:15 sularında Dünya’ya yeniden girdi ve büyük bir kısmı Pasifik Okyanus’un güneyinde atmosfere girer girmez yanarak infilak etti.

Bir önceki yazıda da belirttiğim gibi, en geç 2 Nisan 2018‘de düşmesi bekleniyordu. Çin haber ajansı Xinhua, kontrolden çıkmış olan Gök Sarayı isimli uydunun Pasifik Okyanus’un güneyine girdiğini ve girer girmez infilak ettiğini onayladı. Yine de daha erken ya da daha geç düşebilme ihtimali vardı.

Skylab yüzünden tedirgin olanlar vardı, neyse ki hiçbir şey olmadı


NASA
‘nın 1979’da 80 tonluk Skylab isimli uydusu da dünyaya girdiğinde, bazı parçalarının Avustralya‘nın batısına düştüğü görülmüştü ama kimse yaralanmamıştı. Neyse ki, böyle bir şey olmadı ve kimseye zarar gelmeden bu iş hallolmuş oldu.

Emre Gökgedik

Teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı kendine ilke edinen Emre Gökgedik, Emrenom.com’da yazılarını paylaşıyor. Bunun yanı sıra, yazılımla da yakından ilgileniyor ve bu alanda da çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

Bir cevap yazın

KAPAT